Meme Estetiği

Doktorunuza SorunKonya’da Göğüs Estetiği

Kadın memesi vücudun öne doğru en çıkıntılı bölümüdür. Bu sebeple yaşlandırıcı etkilerin nedeni olan yer çekiminden çok fazla etkilenir. Kadın hayatının farklı dönemlerinde etkisini gösteren hormonal değişiklikler ve dengesizlikler meme dokusunun sarkmasına neden olur. Göğüslerdeki bu form kaybı, sadece sarkıklığın oluşmasına değil, aynı zamanda her zaman arzu edilen diri göğüs formundan uzaklaşılmasına da neden olur.

Meme dokusunu vücut hatlarından ayrı olarak düşünmek yanlıştır. Boy, kilo, omuz ve kalça genişliği ile birlikte bir bütün olarak değerlendirilmesi gerekir. Meme, şekli ve boyutu olarak mükemmel olsa bile eğer vücut hatları ile uyumlu değilse güzel görünmeyecektir. Kişi dekolte giysiler vs. giydiğinde birtakım desteklere ihtiyaç duymadığında kendisini mutlu, rahat ve güzel hissedecektir. Bu da çevresindeki insanlara özgüven olarak yansıyacaktır. Bu sebeple göğüslerinin istedikleri boyutlarda ve formda olmasını isteyen pek çok bayan meme büyütme ameliyatlarına başvuruyorlar. Meme büyütme operasyonu sonrasında, hemen hemen tüm hastalarımız, özgüvenlerini tekrar kazandıklarını belirtiyor, kendilerini daha güzel hissederek, sosyal hayatlarında daha mutlu olduklarını belirtiyorlar.

Göğüs Büyütme | Meme Büyütme

Göğüs büyütme ameliyatı ile gögüs bölgelerine silikon yerleştirilerek daha hacimli bir görüntü elde edilmesi amaçlanır. Estetik olarak görünüme dolgunluk ve büyüklük kazandırmak için en başarılı sonuçların alındığı, estetik operasyonlardan biridir.

Göğüs Küçültme | Meme Küçültme

Göğüs küçültme ameliyatı ile büyük göğüsler küçültülür, vücut ölçüleri ile uyumlu hale getirilir. Ağırlığın oluşturduğu sırt, omuz ağrısı, terleme, pişik gibi sıkıntıları giderir. Oldukça sık yapılan göğüs estetiği operasyonlardan biridir.

Göğüs Dikleştirme | Meme Toparlama

Meme toparlama ameliyatı olarak da bilinen göğüs dikleştirme ameliyatı, sarkık ve gevşemiş göğüslere güzel bir form kazandırmak için uygulanır. Çoğu zaman hamilelik sonrası ya da fazla kilo verme sonrası yaşanan gevşeme ve sarkma problemleri giderilir.
Jinekomasti

Jinekomasti, erkeklerde görünen göğüs büyümesidir. Jinekomasti operasyonu ile erkek göğüslerine normal bir form kazandırmak mümkündür.

Meme Başı | Göğüs Ucu Estetiği

Meme başı ya da göğüs ucu estetik problemlerini düzeltmeye yönelik estetik operasyonlardır.

Göğüs Estetiği Kimlere Yapılır ?

Göğüs gelişimini bütünüyle tamamlamış yani 18 yaşını doldurmuş kişilere yapılmaktadır. Bunun yanı sıra fiziksel olarak sağlıklı ve gerçek beklentileri olan kişilere yapılmaktadır.