Saç Ekimi

Doktorunuza SorunKonya’da Saç Ekimi

Saç ekimi, kalıcı saç dökülmesi ve saç seyreltiği de denilen kellik sorununa cevap alabileceğiniz tek uygulamadır. Saç ekimi özünde hastanın mevcut sağlıklı kıl köklerini, saçtan yoksun alana nakletme işlemi olarak ifade edilebilir. Sağlıklı saç folikülleri çoğunlukla başın arka kısmında ense bölgesinde bulunur ve cerrahi müdahale ile sorunlu bölgeye aktarılır. Bu bölge genetik yapı itibari ile dökülmemeye kodlanmıştır. Bu nedenle bu bölgeden alınan saçlar, saçsız bölgede işlem gördükten sonra da genleri nedeni ile uzamaya devam eder ve asla dökülmez.

Kimler saç ektirebilir?

Saç ekimi cerrahisine uygun adaylar, başının yan ve arka bölgelerinde yeterli miktarda saç olan kişilerdir.

Diğer uygun aday grubu ise göğüs, bacak vb. bölgelerde yeterli miktarda sağlıklı kıl olanlardır.

Saç Dökülmesi

Saç dökülmesi stres ve genetik kökenli nedenlerden dolayı yaşanabilir. Ayrıca saç kaybı yanıklar veye bölgenin aldığı travmatik kazalar sebebiyle de oluşabilir. Bu tarz sorunlara da çare olan saç ekimi işlemini kliniğimizde fue tekniğini kullanarak uygulayabiliyoruz.

Fue Tekniği ile Saç Ekimi

Saç ekimi işleminde en çok tercih edilen yöntem fue tekniğidir. Fue yöntemi saç köklerinin tek tek alınıp ekilmesi işlemidir. Bıçak kullanılmadan uygulanan bu cerrahi işlem dikiş gerektirmez. Cinsiyet farkı olmadan bayanlarda ve erkeklerde çok rahat uygulanır.

FUE Saç Ekiminin Avantajları

Saç nakli sırasında doğrusal bir iz bırakmadan pürüzsüz bir saç ekimi işlemi yapılır.
Kişi saç ekimi yaptırdıktan sonra günlük yaşantısına sorunsuz bir şekilde devam edebilir.
Kıllar çok çabuk bir şekilde deriye tutunur.
Sonuçları çok daha doğaldır.