Yüz Ütüleme

Doktorunuza SorunYüz ütüleme tedavisi, güvenli, yan etkisiz, dinlenme gerektirmeyen, tek seanslık kozmetik bir uygulamadır. Yüz ütüsü estetik yönteminin temel amacı yüz derisinin sıkılaşmasını, şekillenmesini ve yenilenmesini sağlayarak daha genç bir görünüm yaratmaktadır. Yüz ütüsü ygulaması, Medicana Konya Hastanesi’nde yapılan FDA (Food and Drug Administration – Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi) tarafından onaylı bir tedavi yöntemidir.

Mevcut kolajenleri sıkıştırarak yeni kolajen yapımını sağlayan kapasitif radyofrekans teknolojisini kendine özgü bir formda kullanan hifu yüz ütüleme sistemi ile uygulanmaktadır.

İlk sonuçlar hemen görülebileceği gibi iyileşme altı ay süresince devam etmektedir. Yüz ütüsü uygulaması çabuk ve kolay bir işlemdir ve günlük aktiviteyi etkilemez. Lazerlerle yüz gençleştirme işlemlerinin tersine, esmerlerde de güvenle uygulanabilmektedir.

Yüz ütülemenin faydaları neler?
Uygulama, deri yüzeyi, soğutucu bir sprey ile korunurken, deri ve altındaki dokuda bulunan dip kolajen liflere ısı verilerek yapılmaktadır. Tedavi Hifu Yüz ütüsü cihazı ile gerçekleştirilir. Elle kullanılan bir cihaza takılan Yüz ütüsü aleti hafifçe deriye temas ederek zararsız Hifu enerjisini derinin altına gönderir. Bu ısıtma işlemi derinin altındaki yapıların ani olarak sıkılaşmasını sağlamakta; zamanla, yeni ve düzgün kolajenler meydana getirerek deriyi sıkılaştırıp yüz şeklini yenilemektedir.

Yüz ütüsü uygulaması ne kadar sürer?
Yüz ütüsü uygulaması, uzman doktor tarafından yapılan, tamamıyla zararsız ve güvenli bir tedavidir. İşlem süresi, uygulama yapılacak alanın büyüklüğüne bağlı olarak 20 dakika ile 2 saat arasında değişmektedir.

Yüz ütüleme kaç seanstır?
Dört veya daha fazla seans gerektiren bir çok lazer uygulamalarının aksine, tek bir Yüz ütüsü seansı uygulaması genellikle yeterli olmaktadır. Seans sayısı ve hasta için gereken doğru tedavi yöntemi, hastanın ihtiyaçlarına ve istekleri doğrultusunda doktor tarafından belirlenmektedir.

Sonuçlar ne zaman görülür ?
İlk sonuçlar hemen görülebilir ve zamanla gelişecektir. Ölçülebilir sıkılaşma ve şekillenme gelişmesi tek bir seans sonrasındaki iki ile altı ay arasında giderek artan bir şekilde görülmektedir.

Yüz ütüsü tedavisi yüzün nerelerine uygulanır?
Periorbital bölge: alın ve göz çevresi bölgesi
Orta/Alt yüz: yanaklar, ağız çevresi, çene ve çene altı dahil
Alt yüz/çene altı: ağız çevresi, çene ve çene altı dahil
Tüm yüz: alın bölgesi ve orta/alt yüz bölgesi dahil

Yüz ütüsü uygulaması nasıl bir his verir?

Yüz ütüsü cihazının her dokunuşunda, HİFU enerjisi deri altındaki dokulara erişirken hasta kısa ve derin bir ısı hisseder. Bu derin ısı hissi, kolajenin sıkılaşmak için gereken sıcaklığa geldiğinin bir işaretidir. Deriyi korumak ve uygulamayı daha rahat yapabilmek için her HİFU enerjisi uygulamasının öncesi, sonrası ve esnasında deri yüzeyi soğutulur.
Hastanın ısı hissi hakkındaki vereceği bilgi doktora rahat bir uygulama ile maksimum sonuç arasındaki dengeyi kurmada yardımcı olacaktır.